„Aukso paukštė“ chorui „Canticum novum“ – geriausiam naujai susikūrusiam mėgėjų meno kolektyvui ir vadovui

paukste2016 m. balandžio 23 d. į Pasvalio kraštą atskrido dar viena, jau ketvirta, „Aukso paukštė“ , kuri šiais metais skirta Pasvalio mišriam chorui „Canticum novum“ ir jo vadovui Rimvydui Mitkui. Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės įsteigta „Aukso paukštės“ nominacija pasvaliečiai įvertinti kaip geriausias naujai susikūręs mėgėjų meno kolektyvas ir vadovas.


„Aukso paukštės“ įteikimas ir choro koncertas vyko Pasvalio krašto muziejuje. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai – pirmoji „Aukso paukštė“ Pasvalio krašte buvo įteikta Muziejaus teatrui, vadovaujamam šviesios atminties režisieriaus Gintaro Kutkausko.
Pasvalio mišrų chorą „Canticum novum“ 2013 m. vasario mėnesį įvairių profesijų žmones bendram tikslui subūrė pasvalietis, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos vargonų ir klavesino specialybės magistrantas Rimvydas Mitkus, skiepijantis meilę choriniam dainavimui, skleidžiantis jaunatvišką entuziazmą ir puoselėjantis dideles kūrybines ambicijas.
Pasvalio mišrus choras savo veiklą pradėjo Pasvalio šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, giedodamas šv. Mišiose. Laikui bėgant, choro repertuaras gausėja – šalia sakralinės muzikos atsiranda pasaulietinės, klasikinės muzikos kūrinių, harmonizuotų lietuvių liaudies dainų, o koncertinė veikla persikelia iš bažnyčios ir į kitas erdves.
Nors kolektyvas dar labai jaunas, tačiau jau su gražiais laimėjimais:
2014 m. tarptautiniame chorų konkurse Kaune „Musica religiosa“ choras buvo apdovanotas Sidabro diplomu ir Žiūrovų simpatijų prizu.
2015 m. Jono Žuko vargonininkų konkurse laimėta I vieta.
Bendradarbiaujant su Lietuvos liaudies kultūros centru, parengta teatralizuota muzikinė Lietuvos nacionalinio tautinio kostiumo programa.
Prieš dvi savaites vykusiame Tarptautiniame Juozo Naujalio chorų konkurse pelnytas Sidabro diplomas, II vietos taurė, taip pat Geriausio dirigento apdovanojimo prizas.
„Aukso paukštės“ statulėlę, Padėkos raštą ir 600 eurų premiją geriausiam naujai susikūrusiam mėgėjų meno kolektyvui ir vadovui įteikė ir daug gerų žodžių negailėjo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė ir Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa. S. Liausa neslėpė, kad anksčiau tik stebėjo choro veiklą, pasiekimus ir džiaugėsi jais, o nuo šio vakaro jis tapo ne tik stebėtoju, bet ir kolektyvo gerbėju.
Iškilmingame įteikime taip pat dalyvavo Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, džiaugdamasis, kad be galo gera kiekvieną kartą girdėti chorą – dainuojant kultūros centruose, miesto šventėse, giedant Himną sporto arenoje ar giesmes bažnyčioje – ir linkėjo chorui ilgų gyvavimo metų.
Pasveikinti atvyko ir draugai iš Lietuvos edukologijos universiteto choro „Ave vita“, kaimynai iš Biržų choro „Viktorija“, bičiuliai iš „Klėties teatro“.

 

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos informacija

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...