Laimės puokštę meškalaukietė skyrė Vaikų gynimo dienai

2010-06-09-036Apie Meškalaukio kaimo gyventojos Liudos Velykienės neįprastą pomėgį – ieškoti laukuose daugiau nei tris lapelius turinčių dobilų, „Darbe“ jau ne kartą buvo rašyta. Vakar, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, L. Velykienė atvežė į Pasvalį „Tūkstančio Laimės dobilų“ puokštę. Laukinėmis našlaitėmis papuoštoje gražioje pintinėje – 780 keturlapių, 200 penkialapių, 18 šešialapių ir 2 septynlapiai dobilai.

Dobilus suskaičiavo ir patvirtinimo aktą pasirašė komisijos pirmininkas, Meškalaukio kaimo seniūnaitis, žemės ūkio bendrovės vadovas Stanislovas Kiudis ir komisijos narė, ūkininkė Rita Arcimavičienė. Šią įspūdingą puokštę meškalaukietė taip pat vežė į Panevėžį, o šiandien prie baltąja gulbe vadinamos Kauno Rotušės ja grožisi ir fotografuojasi jaunavedžiai. Juk senovės padavimai byloja, kad daugiau nei tris lapelius turintys dobiliukai neša sėkmę. „Per radiją girdėjau etnologą Libertą Klimką pasakojant, kad anksčiau mergina dovanodavo tokį dobiliuką vaikinui kaip meilės ir ištikimybės simbolį“, – sakė L. Velykienė. Kauno Rotušėje ponia Liuda prieš 36 metus sumainė aukso žiedus su savo išrinktuoju, todėl „Tūkstančio Laimės dobilų“ puokštė neatsitiktinai nuvežta į laikinąją sostinę.

 

Meškalaukietė tūkstantį nestandartinių dobilų surinko per 20 dienų, pradėjo gegužės 8 dieną ir baigė šios savaitės trečiadienį. Redakcijoje apsilankiusi L. Velykienė minėjo, kad iš pradžių planai buvo kuklesni – ketino surinkti tris šimtus dobiliukų. Tačiau rado lauką, kuriame sekėsi ieškoti laimę simbolizuojančių augalų, tad galutinio rezultato kartelė buvo pakelta daugiau nei tris kartus. „Man tai buvo didelis iššūkis. Juk jau akys nebe tos, kaip jaunystėje“, – šyptelėjo moteris. Ji minėjo, kad trilapių dobilų „jūroje“ rasti keturis ir daugiau lapelių turinčių augalų nėra taip paprasta. Tokiam darbui reikia didelio atidumo, kantrybės ir susikaupimo. „Jei rinkdama dobilus pradėsi galvoti apie pašalinius dalykus, bus tik tuščias laiko gaišimas – nepastebėsi to, ko ieškai“, – aiškino pašnekovė. Per dieną šiam pomėgiui L. Velykienė kartais skiria net 5–6 valandas. Vidutiniškai per valandą pavyksta surasti apie 15 nestandartinių dobiliukų. Ne visos dienos būna vienodai sėkmingos. Kartais ir gražiai atrodantis dobilų laukas gali nuvilti, nes jame vien trilapiai augalai. L. Velykienė pasakojo, kad nuėjusi į tą patį lauką, kuriame pernai itin sekėsi pildyti kolekciją, šiemet nieko nepešė.

Per keturis tūkstančius džiovintų dobiliukų namuose jau turinti meškalaukietė pasakojo, kad šiuo pomėgiu „užsikrėtė“ būdama 12 metų. Jai kol kas neteko girdėti, kad dar kas nors kolekcionuotų išskirtinius dobilus. Kol kas didžiausia sėkmė L. Velykienę aplankė 2004-aisiais. Tų metų gegužės 25 dieną Meškalaukio apylinkėse jai pavyko surasti net 14 lapelių turintį dobiliuką. L. Velykienė rodė rekordus registruojančios agentūros „Factum“ diplomą, kuriame patvirtinta, kad 14 lapelių dobilas – vienintelis Europoje, rastas 2004 metais Lietuvoje. Ypač retą dobiliuką meškalaukietė saugo širdelės formos, gintarais papuoštoje dėžutėje. Sėkmingi buvo ir praėjusieji metai. Simboliška, kad 2011-aisiais kolekciją papuošė 11 lapelių dobiliukas, kurį rado rugpjūčio pabaigoje. „Nė vieno surinkto dobiliuko neišmetu, juos džiovinu, kurį laiką jie būna suspausti tarp knygų lapų, o po to sudedu į dėžutes. Dobiliukus reikia prispausti, kad jie neprarastų savo pirminės išvaizdos“, – aiškino dobilų kolekcininke.

Darbas, 2012 m. birželio 2 d., p. 1

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti

Versti puslapį

Vartotojo meniu

Partneriai ir rėmėjai

eiflblackpos pasvalys lus biciulis0 joniskelis

Projektą įgyvendinti pagelbėjo labai daug partnerių su kuriais užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai Skaityti daugiau...